Powiedzmy NIE nowotworom u dzieci

Jak ważne jest zdrowie dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze. A jak często wykonuje się dzieciom badania profilaktyczne? – Za rzadko lub wcale. W dniach 4 – 6 marca br. Powiat Legionowski we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda i ZOZ „Legionowo” zaprasza na badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Akcja, zorganizowana w ramach Powiatowego Programu Promocji Zdrowia, polegać będzie na badaniu usg: u dziewczynek tarczycy, węzłów chłonnych i narządów wewnętrznych jamy brzusznej a u chłopców dodatkowo moszny.

Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Realizowane są według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji :
4 marca – w Łajskach przy Zespole Szkół, ul. Kościelna 63
5 marca – w Serocku przy Ratuszu Miejskim, ul. Rynek 21
6 marca –  w Legionowie, przy Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Legionowo”, ul. Sowińskiego 4,

Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.
Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer:

tel. 22 7640 504 – na badania w Łajskach
tel. 22 7640 593 – na badania w Serocku
tel. 22 7640 554 – na badania w Legionowie

Zapisy trwają od 26 do 28 lutego 2014 r., w godz. od 10.00 do 15.00.
Przy zapisie na badanie konieczne jest podanie numeru PESEL dziecka.
Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na portalu powiat-legionowski.pl.
Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Opublikowano