Stanisławowo – nadmierna prędkość przyczyną wypadku na drodze krajowej nr 62

W powietrzu czuć wiosnę, zrobiło się cieplej, a kierowcy najwyraźniej poczuli „wiatr we włosach” i niestety stali się mniej ostrożni. Tymczasem jednak warto pamiętać, że mimo bardzo łagodnej zimy warunki na jezdniach są zmienne i zdradliwe, co jest częstą przyczyną wypadków, choć nie jedyną, oczywiście, bo ciągle brawurowa i nieostrożna jazda przoduje w statystykach.
Z powodu niedostosowanej prędkości do warunków i sytuacji na drodze zdarzył się wypadek w Stanisławowie, gm. Pomiechówek. Zdarzenie miało miejsce w czwartek rano, kierowca mazdy jechał zbyt prędko, całkowicie ignorując śliską nawierzchnię, łuk drogi i torowisko, czego następstwem było wypadnięcie z drogi. Samochód przetoczył się, pokonując rów oraz chodnik i zatrzymał się dopiero na ogrodzeniu sklepu motoryzacyjnego. Uszkodzeniu uległ betonowy płot oraz słup, kierowca doznał niegroźnych obrażeń.
W ostatnim czasie do tego typu wypadków dochodzi stosunkowo często, warto więc może zastanowić się nad tym faktem i zdjąć nogę z gazu.

Opublikowano