Górnik Zabrze – Legia Warszawa 0:3

Sobotni wieczór okazał się bardzo szczęśliwy, zarówno dla zawodników, jak i kibiców Legii Warszawa.

Wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze zakończył się zwycięstwem stołecznego klub 3:0. Na listę strzelców wpisał się Iniaki Astiz i dwukrotnie Miro Radović.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak świetnego wyniku. Legioniści grali bez większego ładu i składu. Brakowało dokładności i odrobiny polotu. Dobrze, że przed przerwą, po rzucie wolnym wykonywanym przez Tomasza Brzuskiego, na dobrej pozycji znalazł się Iniaki Astiz, który celnym strzałem pokonał bramkarza Górnika.

Druga połowa, to znaczna poprawa po stronie Legii. Zawodnicy zaczęli grać piłkę na bardzo wysokim poziomie, celne podania, zagrania z pierwszej piłki, pozwalały na rozgrywanie skutecznych akcji. To musiało przynieść oczekiwany rezultat. W 78 minucie Augusto zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego na pozycje Radovicia, tan obiegł bramkarza i oddał celny strzał. Kilka minut później, ten sam zawodnik, drugi raz zmusił bramkarza gospodarzy do kapitulacji. Tym razem Rado dopadł do piłki, która została wybita po strzale Henrika Ojamy.

Wygrana w Zabrzu pozwala Legii utrzymać bezpieczną przewagę i pozycję lidera Ekstraklasy.