Opieka nad bezdomnymi psami i kotami

Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych z Jabłonny zajmie się bezdomnymi psami z tereny gminy Brwinów w tym roku. Fundacja będzie się zajmować ich odławianiem i zapewnieniem im opieki weterynaryjnej oraz miejsca w schronisku. W warunkach przetargowych zapisano, że w ciągu roku do schroniska trafić może 40 sztuk, ale już w pierwszych dniach obowiązywania umowy do schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim zostało przewiezionych kilka czworonogów.  Opieka nad każdym z nich kosztuje ponad 3,5 tys. zł, a całkowita wartość zamówienia wynosi 142 tys. zł.

Zdjęcia zwierząt odłowionych z terenu gminy Brwinów publikowane są na Facebooku i udostępniane na stronie ww.facebook.com/Brwinow.

Gmina Brwinów zachęca właścicieli psów do skorzystania z darmowego chipowania. Akcja jest finansowana w 100% z budżetu gminy. Gmina współpracuje z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt, a Towarzystwo – z lekarzami weterynarii. Straż Miejska w Brwinowie dysponuje zaś czytnikiem, który umożliwia odczytanie danych właścicieli i nawiązanie z nimi kontaktu. Jeśli pies nie jest zachipowany i zostanie przekazany do schroniska, właściciel odzyska go po uregulowaniu należności za pobyt psa.

Gmina Brwinów finansuje także opiekę nad bezdomnymi kotami. Umowa podpisana z lekarzem weterynarii Janem Rożniatowskim obejmuje odławianie, sterylizację lub kastrację wolno żyjących kotów odławianych na terenie gminy Brwinów i wypuszczenie w miejsce ich odłowienia po 3-dniowej rekonwalescencji. Przewidywana liczba to 200 zwierząt. Wartość umowy: 27 tys. zł.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie dla bezdomnych zwierząt nowego domu. Adopcja zwierząt jest możliwa zarówno w przypadku psów, jak i kotów. Więcej informacji: Referat Gospodarki Komunalnej, tel. 22 738 26 37.

Chipowanie

Opublikowano