Sky Ferreira – You’re Not The One

Debiutancki album Sky Ferreira jest jednym z najbardziej wyczekiwanych i komentowanych wydawnictw ostatnich miesięcy.

To co różni “Night Time, My Time” od legionów innych młodych talentów promujących się w Internecie, to fakt, że album ten potrafi sprostać wysokim oczekiwaniom z jakim muszą się zmierzyć debiutanci.

 

Fani i krytycy jednogłośnie wychwalają album Sky. “Nie tylko już jest”, pisze Pitchfork, “ale także, jest jednym z najbardziej spójnych albumów pop-rockowych, który pojawił się w tym roku”, “niezależnie jak nieokiełznana i kontrowersyjna jest sama Artystka” (Entertaiment Weekly), „jej album umieszcza ją na czele współczesnych artystek pop” (New York Times).

Stereogum określił album najlepszym w 2013 roku. Historia powstania debiutanckiego albumu Sky zaczyna się w Venice Beach w Kaliforni, kiedy to Ferreira urodziła się 8 lipca 1992 roku. Sky wychowywana była przez swoją babcię, która podróżowała na trasie koncertowej jako fryzjerka Michaela Jacksona. On sam usłyszał jak śpiewa dwunastoletnia Ferreira.

To właśnie Król Popu zachęcił ją do śpiewania gospel i nauki opery.

Prace nad samym albumem rozpoczęły się w kilka lat później, kiedy Ferreira podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy. Pięć skończonych utworów pojawiło się na albumie EP “As If”, który został wydany w marcu 2011 r. w Wielkiej Brytanii i USA. W między czasie tempa nabrała również kariera Sky jako modelki.

Zdjęcia Sky pojawiły się m.in. w magazynach Vogue, W czy Interview.

Proces tworzenia muzyki ruszył ponownie, kiedy Ferreira dojrzała i zaczęła współpracę z takimi muzykami jak Shirley Manson (Garbage), Jon Brion (Fiona Apple), Dev Hynes (Blood Orange), BlakeMills (Apple) czy Ariel Rechtshaid (Vampire Weekend).
W październiku 2012 r. wydała swój drugi album EP “Ghost”, na którym znalazły się m.in. single “Red Lips” czy “Sad Dreams”. Teledysk do “Everything Is Embarrassing” szybko zdobył ponad półtora miliona wyświetleń na YouTube.

Wraz z coraz większym zainteresowaniem jej twórczością, Sky postanowiła ukończyć swój pierwszy album studyjny.

W rezultacie powstał album „Night Time, My Time”.

Opublikowano