Konsultacje społeczne w Serocku

Powstały plany, aby w Serocku wybudować Centrum Sportu i Rekreacji i właśnie w tej sprawie dnia 7 marca 2014 w Urzędzie Miasta i Gminy odbędą się konsultacje społeczne. Dyskusji poddana zostanie kwestia zagospodarowania terenu przy ulicy Pułtuskiej 132. Czy jednak wzniesione zostanie tam centrum sportowe, czas pokaże. Na podstawie wcześniejszych rozmów z mieszkańcami powstała koncepcja zorganizowania przestrzeni Centrum miasta i obecnie rozpoczną się dalsze dysputy w powyższym temacie.

Centrum Sportu i Rekreacji w Serocku to wielki i poważny projekt, a miałby być on w większości sfinansowany z budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020.
Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z wstępnymi planami, to już w przyszłym roku rozpoczną się prace w zakresie przygotowania niezbędnej dokumentacji technicznej obiektu. Nie podjęto ostatecznej decyzji, kiedy ruszy budowa, gdyż wymaga to jeszcze pewnych decyzji i przygotowań. Wiadomo jednak, że projekt będzie podzielony przynajmniej na cztery etapy. Całość ma kosztować ponad 70 mln złotych.

Opublikowano