Jerzy Stuhr pracuje nad nowym filmem! „Obywatel” jeszcze w tym roku w kinach!

Jerzy Stuhr (Wikipedia)

Dla Jerzego Stuhra rok 2014 rozpoczął się bardzo pracowicie. Aktor znowu wciela się w rolę reżysera. Obecnie kończy prace nad swoim nowym filmem „Obywatel”.

Ale to nie jest jedyne zawodowe zajęcie Jerzego Stuhra. Aktor przyjął także inne propozycje.

Zdawałem sobie sprawę z tego, że ten rok będzie dla mnie ważny. Ale jeszcze nie wiedziałem wtedy o kolejnym wyzwaniu, które przyszło w styczniu. Otrzymałem propozycję od Teatru Telewizji w TVP1 wyreżyserowania i zagrania w „Rewizorze” Gogola. Niezły mam więc rok – powiedział Jerzy Stuhr agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Film „Obywatel” to ważna pozycja w kinematografii Jerzego Stuhra. Choćby dlatego, że to pierwszy od siedmiu lat film wyreżyserowany przez Stuhra. Na ekranach zobaczymy perypetie urodzonego w latach 50. XX wieku Jana Bartka. Obraz porusza elementy historii Polski. W filmie wystąpi także syn aktora – Maciej Stuhr.

Film jest już skończony, ale właściwie nikt go jeszcze nie widział, więc trudno mi powiedzieć, czy ten pomysł zadziałał. Z drugiej strony zawsze etap postprodukcji dźwięku jest dla filmowca fajny, bo już nie można nic zepsuć, można tylko poprawić. Spadło ze mnie pierwsze napięcie, nie mogę się już zastanawiać, którego dubla użyć, gdzie dać zbliżenie, a gdzie nie – powiedział aktor i reżyser.

Prace nad filmem są już bardzo zaawansowane. Jerzy Stuhr chciałby zaprezentować go na jednym z międzynarodowych festiwali. Aktor rozważa, aby pokazać „Obywatela” po wakacjach, podczas festiwalu filmowego w Gdyni. Widzowie będą mogli obejrzeć go w kinach w listopadzie 2014 roku.

Takie zawodowe zaangażowanie potwierdza, że aktor ostatecznie rozprawił się z chorobą i ma jeszcze dużo siły, aby stworzyć genialne kreacje. To wspaniała wiadomość, prawda?!

Źródło: Newseria Lifestyle

Opublikowano