Morning Phase – Beck

Po 5-cio letniej przerwie  muzyczny kameleon Beck nareszcie powraca z nową płytą „Morning Phase”!

Poważne problemy zdrowotne omal nie zakończyły kariery artysty.

 

 

 

Na szczęcie trudne lata Beck ma za sobą, a w zanadrzu jeden z najlepszych albumów w swoim dotychczasowym dorobku ! „Morning Phase” określone przez magazyn „The Rolling Stone” jako “cosmic California dream” dostatecznie wynagradza fanom lata oczekiwań. Płyta jest w zasadzie kontynuacją klasycznego już dziś, wydanego w 2002r. albumu „Sea Change”.

Równie intymny „Morning Phase” to jednak pierwsza w karierze Becka wycieczka w stronę brzmień, które artysta nazywa „California music” reprezentowanej przez takich wykonawców jak Crosby, Stills & Nash, The Byrds, Gram Parsons, czy Neil Young. Jednak podczas gdy „Sea Change” było jak  „niepewny spacer o zachodzie słońca” to „Morning Phase” jest raczej pełnym nadziei powitaniem nowego dnia.

Urodzony w Los Angeles Beck tak podsumowuje swoje inspiracje dla “Q Magazine” – „Cały czas  pamiętam brzmienie tych płyt. Były nieodłączną częścią kultury w czasach mojego dorastania. Na pewno odcisnęły na mnie piętno czy tego chciałem czy nie.

Co prawda większość z nich wtedy odrzuciłem, ponieważ byłem zajęty szukaniem swojej własnej tożsamości, jednak zarówno ja jak i wszyscy którzy uczestniczyli w nagraniu tej płyty, wychowali się tutaj. Ta muzyka jest częścią nas”.

Opublikowano