Oscary rozdane!

86. ceremonia przyznania statuetek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej za nami.

Galę, która odbyła się w Los Angeles poprowadziła po raz drugi w historii prezenterka, aktorka i gospodyni talk-show Ellen DeGeneres.

Znawcy filmu uważają, że w tym roku wyjątkowo łatwo było przewidzieć zwycięzców poszczególnych kategorii.

Pełna lista kategorii i laureatów:

Najlepszy film – „Zniewolony. 12 Years a Slave”

Najlepszy reżyser – Alfonso Cuaron za film „Grawitacja”

Najlepszy aktor – Matthew McConaughey za film „Witaj w klubie”

Najlepsza film aktorka – Cate Blanchett za film „Blue Jasmine”

Najlepszy aktor drugoplanowy – Jared Leto za film „Witaj w klubie”

Najlepsza film aktorka drugoplanowa – Lupita Nyong’o za film „Zniewolony. 12 Years a Slave”

Najlepsza film animacja – „Kraina lodu”

Najlepsza film muzyka – Steven Price za film muzykę do „Grawitacja”

Najlepszy scenariusz oryginalny – John Ridley za film „Zniewolony. 12 Years a Slave”

Najlepszy scenariusz adaptowany – Spike Jonze za film „Ona”

Najlepszy film nieanglojęzyczny – „Wielkie piękno” (Paolo Sorrentino)

Najlepsze zdjęcia – Emmanuel Lubezki za film „Grawitacja”

Najlepsze kostiumy – Catherine Martin za film „Wielki Gatsby”

Najlepsza film scenografia i dekoracje – Catherine Martin i Beverley Dunn za film „Wielki Gatsby”

Najlepszy montaż – Alfonso Cuarón i Mark Sanger za film „Grawitacja”

Najlepsza film charakteryzacja filmowa – Adruitha Lee i Robin Mathews za film „Witaj w klubie”

Najlepsza film piosenka – Kristen Anderson-Lopez oraz Robert Lopez za film „Kraina lodu”

Najlepszy dźwięk – Glenn Freemantle za film „Grawitacja”

Najlepszy montaż dźwięku – Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead i Chris Munro za film „Grawitacja”

Najlepsze efekty wizualne – Tim Webber, Chris Lawrence, Dave Shirk i Neil Corbould za film „Grawitacja”

Najlepszy film dokumentalny – „O krok od sławy” (Morgan Neville, Caitrin Rogers i Gil Friese)

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny – „The Lady in Number 6: Music Saved My Life” (Malcolm Clarke i Nicholas Reed)

Najlepszy krótkometrażowy film animowany – „Mr. Hublot” (Laurent Witz i Alexandre Espigares)

Najlepszy krótkometrażowy film – „Helium” (Anders Walter i Kim Magnusson)

Opublikowano