Jeep Renegade 2015 nowy Small SUV

fot Jeep®

Nowy Jeep® Renegade 2015 stanowi rozszerzenie gamy Jeep na poziomie globalnym i oficjalnie wprowadza znaną na całym świecie amerykańską markę, dla której inspirację stanowią wolność i przygoda, do ciągle rosnącego segmentu Small SUV. Renegade zapewnia najlepsze w klasie właściwości terenowe, swobodę i komfort jazdy „open air”, pierwszą w tym segmencie dziewięciostopniową automatyczną przekładnię, aby zagwarantować jak najlepsze osiągi zarówno podczas jazdy drogowej, jak i na bezdrożach, oszczędne silniki, szeroką ofertę systemów bezpieczeństwa oraz zaawansowane wyposażenie technologiczne. Wynikiem tego wszystkiego jest prawdziwy Jeep, skierowany do młodych klientów nieustannie poszukujących przygód.

fot Jeep®
fot Jeep®

Zdolności terenowe najlepsze w tej kategorii dzięki dwom nowym systemom napędu 4×4

Bazując na technologii 4×4 zastosowanej w nowym Jeepie Cherokee, Jeep Renegade 2015 oferuje dwa zaawansowane systemy napędu zapewniające najlepsze w swojej kategorii właściwości terenowe. Obydwa systemy są w stanie przenieść 100% momentu na każde koło, gwarantując maksymalną przyczepność.

Jeep Active Drive – aktywny system napędu 4×4, Jeep Active Drive Low – aktywny system napędu 4×4 z przełożeniem pełzającym 20:1 – unikatowa oferta w tym segmencie.

Potwierdzeniem faktu, że innowacja zawsze leży u podstaw rozwoju każdego modelu Jeep, jest model Renegade , który jako pierwszy w segmencie Small SUV jest wyposażony w urządzenie umożliwiające odłączenie napędu osi tylnej (PTU). Pozwala to na dodatkowe zmniejszenie zużycia paliwa w modelach 4×4. System załącza się kiedy konieczny jest napęd na cztery koła.

fot Jeep®
fot Jeep®

Zdolności terenowe najlepsze w tej klasie i doskonała dynamika jazdy na drodze.

Zaprojektowany i wykonany, aby oferować legendarne właściwości terenowe marki Jeep, nowy Renegade 2015 jest pierwszym Small SUV-em, w którym zastosowano innowacyjną architekturę „Small Wide 4×4”. Dzięki niezależnemu zawieszeniu, które jest w stanie zapewnić maksymalny skok kół wynoszący 205 mm oraz prześwit do 220 mm, Renegade ustanawia nowe standardy w segmencie Small SUV i oferuje właściwości terenowe najlepsze w swojej klasie. Dzięki szerokiemu zastosowaniu nowoczesnych materiałów, takich jak stal i kompozyty oraz wsparciu udzielonym jeszcze w fazie rozwoju projektu poprzez zaawansowane technologicznie symulacje kolizji wykonane komputerowo, architektura nowego Jeep Renegade charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i solidnością niezbędną, aby bezpiecznie „rzucić się” w wir przygód pod znakiem „Trail Rated”. Nowy Renegade jest pierwszym modelem Jeep’a, który łączy system amortyzatorów przednich i tylnych z zaworem FSD (Frequency Selective Damping) Koni. Dzięki temu systemowi, Jeep Renegade charakteryzuje się doskonałą przyczepnością i łatwością obsługi.

fot Jeep®
fot Jeep®

Pierwszy Small SUV na świecie z 9-biegową skrzynią automatyczną.

Podobnie jak nowy Jeep Cherokee, również Renegade 2015 ustala nowy standard w segmencie Small SUV, do którego wprowadza po raz pierwszy dziewięciostopniową automatyczną skrzynię przekładniową. Współpracująca z 2,0-litrowym silnikiem diesel MultiJet II lub z benzynowym 2,4-litrowym silnikiem MultiAir2 dziewięciostopniowa skrzynia automatyczna zapewnia wyjątkową wprost kulturę zmiany przełożeń i ich szeroki wybór pod kątem optymalizacji przyspieszeń oraz obniżenia poziom emisji spalin i zużycia paliwa. Do jej zalet należy ponadto większy potencjał nagłego przyspieszania w połączeniu z elastycznością i płynnością transferu mocy przy prędkościach autostradowych.

fot Jeep®
fot Jeep®
Opublikowano