Koniec Budki Suflera? Zespół schodzi ze sceny!

Budka Suflera (Wikipedia)

Zespół Budka Suflera zapowiedział zawieszenie swojej muzycznej działalności. Muzycy podjęli tę decyzję jednogłośnie. Krzysztof Cugowski o końcu Budki Suflera mówi: nie chcemy przekroczyć granicy śmieszności.

Jak śpiewał Perfect „trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym”. Muzycy z Budki Suflera stwierdzili, że 40-lecie istnienia to najlepszy moment na zakończenie kariery.

– Jesteśmy w dalszym ciągu sprawnymi muzykami, gramy na najwyższym poziomie i chcemy, by publiczność zapamiętała nas jako sprawnych muzyków, a nie niedomagających staruszków. Jest bowiem grupa starszych kolegów i koleżanek, którzy już dawno powinni zakończyć kariery, a tego nie robią. My nie chcemy przekroczyć granicy śmieszności – powiedział Krzysztof Cugowski w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Dla Krzysztofa Cugowskiego, lidera grupy nie oznacza to bynajmniej przejścia na emeryturę z kapciami na nogach.

Nie mogę liczyć na emeryturę, gdyż będzie ona tak skromna, że nie dałoby się z niej wyżyć. Będę więc śpiewał do śmierci. Nie mam konkretnych pomysłów na przyszłość, mam natomiast kilka projektów, które będę mógł zrealizować. Ale to dopiero w następnym roku, po paru miesiącach odpoczynku – tłumaczy Cugowski.

Budka Suflera serwowała swoją muzykę nieprzerwanie od 1974 roku. W tym czasie zespół zagrał setki koncertów oraz wydał 15 albumów studyjnych. Najpopularniejszymi z nich były krążki „Nic nie boli tak jak życie” oraz „Bal wszystkich świętych”. Formacja zamierza oficjalnie zawiesić swoją karierę w 2014 roku.

Źródło: Newseria Lifestyle

Opublikowano