Trasa Łazienkowska bez łącznic na lewym brzegu Wisły

Dzisiaj około godziny 22.00 wyłączone z ruchu zostaną estakady wjazdowe na Trasę Łazienkowską prowadzące z Żoliborza i Mokotowa do centrum.  Wykonawca przystąpi do prac rozbiórkowych, które potrwają około 3 tygodni, potem rozpocznie się budowa nowych obiektów. Przez około 6 miesięcy wszystkie estakady przeznaczone do przebudowy będą wyłączone z ruchu.Łącznie wyburzonych i zbudowanych od nowa zostanie dziewięć łącznic – jedna na Pradze i osiem przy Torwarze.

Budowa czterech najwcześniej wyłączonych łącznic zakończy się w trzecim kwartale 2014 r. i po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie zostaną udostępnione kierowcom. Budowa łącznicy na węźle z Wałem Miedzeszyńskim ma zakończyć się w październiku. Wszystkie prace  mają potrwać do kwietnia 2015 r., ich koszt wyniesie ok. 31 mln zł.

Z powodu zamknięcia łącznicy zmieni się trasa autobusów linii 187 – w kierunku pętli URSUS-NIEDŹWIADEK pojadą trasą: STEGNY – … – Czerniakowska – Łazienkowska – Piękna- pl. Konstytucji – Waryńskiego – al. Armii Ludowej… – URSUS-NIEDŹWIADEK.

/foto: PAP-Rafał Guz/

Opublikowano