Mighty Oaks – Brother

Mighty Oaks to Amerykanin – Ian Hooper, Anglik – Craig Saunders i Włoch – Claudio Donzelli , którzy postanowili tworzyć w Berlinie.

Razem muzykują od 2010 roku, a ponad wszystko ukochali muzykę indiefolkową i indiepopową. Inicjatorem współpracy był Ian, który pochodzi ze stanu Waszyngton, z mieściny nieopodal kolebki grunge’u, Seattle, a od 2008 roku mieszka w Niemczech, gdzie studiował.

Craiga i Claudia poznał w Hamburgu, a potem panowie zgodnie stwierdzili, że najlepszym miejscem dla rozwoju muzycznej kariery będzie Berlin. Singiel “Brother” pochodzi z ich debiutanckiego albumu “Howl”, którego polska premiera zapowiedziana jest na 8 kwietnia.

„Numer opowiada o przyjaźni. Jest nostalgiczną refleksją o różnych etapach życia. Na każdym z nich warto mieć kogoś, na kim zawsze można polegać i kto zrobi dla ciebie wszystko” – tłumaczy przesłanie tekstu jego autor, Ian Hooper, który ma to szczęście, że ma obok siebie dwie takie osoby, Claudia i Craiga.

Są nie tylko kolegami z zespołu, lecz również najlepszymi przyjaciółmi.  Album “Howl”, z którego pochodzi singiel był #1 w Niemczech oraz #2 w Szwajcari w serwisie iTunes!

Opublikowano