Najbogatsi ludzie świata 2014! Bil Gates znowu liderem! Pięciu Polaków też jest na liście!

Flickr

Jak co roku, magazyn „Forbes” opublikował listę 100 najbogatszych ludzi świata. W ostatnim roku Bil Gates zarobił więcej niż Carlos Slim Helu, ubiegłoroczny lider wśród najbogatszych. Zatem Bil Gates po czteroletniej przerwie znowu wskoczył na pierwsze miejsce. I to on jest teraz najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Majątek Gatesa wyceniono na 76 miliardów dolarów.

Drugie miejsce oczywiście zajął wspomniany już Carlos Slim, właściciel m.in. klubu piłkarskiego Real Oviedo z Hiszpanii. Jego majątek to 72 mld dolarów. W porównaniu do poprzedniego roku jego zyski skurczyły się o 1 mld dolarów. To spowodowało, że stracił tytuł najbogatszego człowieka świata.

Nas oczywiście najbardziej interesuje, czy na liście znalazły się polskie nazwiska. Próżno ich szukać w pierwszej setce. Najbogatszy wśród naszych rodaków jest Jan Kulczyk. Jego 3,6 mld dolarów dało mu 430. miejsce. Kilkanaście pozycji niżej jest Zygmunt Solorz-Żak i jego 3,5 mld dolarów. 731. miejsce zajmuje Leszek Czarnecki (2,4 mld dol.). Jeszcze niżej jest Michał Sołowow – 764. lokata. Na tę pozycję zapracowało jego 2,3 mld dolarów. Daleko, bo daleko, ale w rankingu najbogatszych ludzi na świecie jest również Dariusz Miłek. Ze swoim majątkiem 1 mld dolarów zajmuje 1565. lokatę.

Któż by pogardził takim majątkiem?

 

 

Opublikowano