Czego można zazdrościć szczecińskim kierowcom?

Wiele polskich miast kojarzy się kierowcom głównie z uciążliwymi korkami. Godziny szczytu potrafią wyprowadzić z równowagi niejednego z nich. Na szczęście, nie wszędzie jest tak samo źle. Sprawdź, dlaczego wiosna w Szczecinie sprzyja kierowcom.Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja drogowa w mieście. – Analiza zebranych danych wykazała, że po Szczecinie jeździ się lepiej niż w innych miastach Polski a godziny szczytu nie są aż tak uciążliwe – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – Średnia prędkość podczas szczytu komunikacyjnego wynosi ok. 42 km/h, poza nim wzrasta do 48 km/h – dodaje Florkowska. Oznacza to, że rano i popołudniu średnia prędkość kierowców w Szczecinie spada o ok. 12%. Dla porównania: w Krakowie prędkości w godzinach szczytu nurkują o ponad 30% (z 42 na 29 km/h) zaś we Wrocławiu o 28 % (z 39 na 28 km/h).

Długie, ale lekkie

W jakich przedziałach czasowych plasują się szczecińskie godziny szczytu? Rano przypadają na okres między godziną 7 a 8, natomiast po południu na czas pomiędzy 13 a 18, czyli trwają dosyć długo. Z drugiej strony w trakcie ich trwania zmotoryzowani osiągają prędkość 42 km/h i – na tle kolegów z innych miast – poruszają się dosyć płynnie.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Szczecinie między 8-10 marca 2014.

Opublikowano