Legionowski Urząd przypomni o terminie płatności

Już we wtorek (11.03) wysłany zostanie próbny sms, testujący nową usługę legionowskiego magistratu – powiadamianie o zbliżającym się terminie płatności należności wobec Urzędu Miasta Legionowo (z tytułu najmu, dzierżawy, podatków, użytkowania wieczystego). Jeżeli próba się powiedzie to kolejnym etapem będzie tekstowa wiadomość o wysokości zaległości względem gminy.Uprzejmie informujemy, że 15 marca mija termin płatności pierwszej raty podatku od nieruchomości – taką informację otrzyma blisko 6 tysięcy mieszkańców, których numer telefonu komórkowego znajduje się w bazie Urzędu Miasta Legionowo. W dalszej kolejności podatnicy informowani będą o zbliżającym się terminie płatności opłat za użytkowanie wieczyste oraz podatku od środków transportowych. Docelowo informacje na komórkę będą przysyłane o wszelkiego rodzaju zobowiązaniach finansowych względem gminy, w tym o wysokości zaległości.

Dopiero testujemy ten system, chcemy zobaczyć czy się sprawdzi zanim zdecydujemy się na zakup tej usługi. Pierwszy sms wysłany zostanie całkowicie bezpłatnie z bramki testowej. Za kolejne miasto zapłaci 0,09 zł za każdą wysłaną wiadomość – mówi Skarbnik Miasta Jolanta Ćwiklińska dodając, że mieszkańcy od dawna prosili o wprowadzenie takiej usługi.

Dział finansów legionowskiego urzędu ma nadzieję, że baza numerów telefonów będzie systematycznie rosła, a mieszkańcy na bieżąco będą aktualizowali swoje numery. Każdy zainteresowany otrzymywaniem powiadomień finansowych z gminy proszony jest o kontakt z Patrycją Zielińską telefonicznie pod numerem 22 766 4035, osobiście w pokoju 2.17 lub drogą mailową na adres egzekucja@um.legionowo.pl. Będzie także możliwość zastrzeżenia numeru, jeśli ktoś nie życzy sobie otrzymywania takich alertów.

Opublikowano