Serial teatralny: „Klątwa, odcinki z czasu beznadziei”

19 marca w Teatrze Imka wyjątkowa premiera – Serial teatralny: „Klątwa, odcinki z czasu beznadziei”.

Przy pl. Trzech Krzyży odbędzie się premiera najnowszego spektaklu w reżyserii Moniki Strzępki, autorstwa Pawła Demirskiego E01: Don’t mess with Jesus. To pierwszy z czterech odcinków serialu teatralnego pt. „Klątwa, odcinki z czasu beznadziei”.

„Klątwa, odcinki z czasu beznadziei” to pierwszy serial teatralny Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Twórcy wybrali tę formę, uznając, że rozbudowana, podzielona na odcinki opowieść lepiej oddaje pulsującą i zmieniającą się codzienność, szczególnie w burzliwych, pod względem politycznym i społecznym, czasach.

Serial umożliwia zbudowanie dużej, wielowątkowej opowieści. Uchwycenie podskórnego napięcia współczesnych czasów, urefleksyjnienie bieżących wydarzeń i wyciągnięcie z nich wniosków na przyszłość wymaga złożonej struktury, fabularyzacji, wzbogacenia opowieści o dygresje, zawrócenia czasowe – uzasadnia wybór formy Paweł Demirski.

W czteroodcinkowym przedstawieniu znajdziemy także odniesienia do poetyki seriali amerykańskich, ale i nawiązania do konwencji konkretnych tytułów, które z pewnością będą ucztą dla fanów serii „House of Cards” czy „American Horror Story”.

Reżyseria: Monika Strzępka

Obsada: Klara Bielawka, Krzysztof Dracz, Dobromir Dymecki, Anna Kłos-Kleszczewska, Radomir Rospondek, Alona Szostak, Paweł Tomaszewski

Najbliższe spektakle: 19 marca (premiera) o 19:00, 20 – 21 marca o 19:00.

Teatr Imka, ul. Konopnickiej 6 w Warszawie. Bilety: 80 – 100 zł

Opublikowano