Wybór nazw nowych rond w Legionowie – etap pierwszy za nami

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie nadania nazw dla 2 nowych rond w Legionowie. Wypowiedziało się ponad 2 tysiące osób, większość była przeciwna zaproponowanym nazwom.Konsultacje zakończyły się 7 marca. Do tego dnia włącznie z możliwości oceny propozycji nazw (zgłoszonych przez grupy radnych i grupę mieszkańców) oraz przedstawienia swoich własnych propozycji skorzystało ponad 2,2 tysiąca osób.
Nazwy zaproponowane przez radnych otrzymały odpowiednio:

dla ronda u zbiegu ulic Sobieskiego i Parkowej: „Jana Pawła II” – 410/18,49% głosów, „Lecha i Marii Kaczyńskich” – 250/11% głosów. Aż 1557 osób (ponad 70%) nie przychyliło się do żadnej z tych opcji.

dla ronda u zbiegu ulic Cynkowej i Al. Legionów: „Ofiar Katastrofy Smoleńskiej” – 392/17% głosów. Ponad 82% głosujących (1825) wybrało inną opcję.

 Mieszkańcy mieli możliwość zgłoszenia swoich własnych propozycji. Najpopularniejsze nazwy  to odpowiednio:
dla ronda u zbiegu ulic Sobieskiego i Parkowej: „Żołnierzy Wyklętych” – 248 głosów, „Narodowych Sił Zbrojnych” – 102 głosy,
dla ronda u zbiegu ulic Cynkowej i Al. Legionów: „Żołnierzy Wyklętych” – 168 głosów, „Narodowych Sił Zbrojnych” – 104 głosy.

Co ciekawe, wśród zgłaszanych przez mieszkańców innych kategorii nazw kilkadziesiąt głosów padło na nazwy związane z postaciami z bajek, również kilkadziesiąt miało związki ze sportem, a kilkanaście z postaciami z baloniarstwem.
Wyniki posłużą legionowskim radnym jako materiał do podjęcia ostatecznej decyzji w drodze uchwały.

Opublikowano