Polak współpracuje z Major Lazer!

W dniu dzisiejszym światło dzienne ujrzał oficjalny remiks utworu „Stampede”, oryginalnie autorstwa Dimitri Vegas & Like Mike, DVBBS i Borgeous.

 

 

 

 

Autorem remiksu są polski producent Paweł „P.A.F.F.” Kasperski wraz z popularnym elektroniczno-dancehallowym tercetem Major Lazer. Materiał ten ukazał się nakładem wytwórni Spinnin’ Records i można go odsłuchać tutaj:

 

Major Lazer to trzech artystów. Pierwsze skrzypce w grupie gra Diplo – jeden z najlepszych na świecie producentów muzycznych, autor m.in. takich hitów jak M.I.A. „Paper Planes”, Beyoncé „Who Run the World (Girls)”, Usher „ClimaX”, jest on także odpowiedzialny za produkcję całego albumu Snoop Liona „Reincarnated”. W skład tego szalonego trio wchodzą również The Jillionaire oraz Walshy Fire.

Najbardziej znane produkcje Major Lazer to „Pon de Floor”, „Watch Out For This (Bumaye)”, „Bubble Butt” – cieszące się popularnością w klubach na całym świecie. Wszystkie te fakty podkreślają wyjątkowość nawiązania przez Polaka współpracy z muzykami światowej sławy.

 

Pierwszy raz do interakcji między P.A.F.F.-em a Major Lazer doszło, gdy Diplo zagrał jego remiks utworu Skytech & Fafaq „International Language” w swojej audycji „Diplo & Friends” na antenie BBC RADIO 1 w lipcu 2013 roku.

Wyraźnym efektem zainteresowania umiejętnościami rodaka był remiks „Jet Blue Jet”, który Paweł wykonał na prośbę grupy.

Dzisiejsze wydawnictwo jest potwierdzeniem wysokich umiejętności P.A.F.F.-a oraz dowodem na szacunek, jakim jest darzony na świecie. Współpraca przy remiksie „Stampede” to pierwszy tak duży trapowy projekt z udziałem naszego rodaka oraz jedna z niewielu kolaboracji, która dotrze do słuchaczy na całym świecie. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka współpraca na koncie Pawła!

P.A.F.F. to 24-letni producent z Wrocławia, specjalizujący się głównie w muzyce elektronicznej, lecz znany jest również ze współpracy z polskimi raperami. Jego muzyka od 2007 roku grana była przez takich DJ’ów jak: Tiesto, Steve Aoki, Ferry Corsten, Sander van Doorn, Paul Oakenfold, Moguai, Bodyrox, Antoine Clamaran i wielu innych.

Opublikowano