Warsztaty Szkolne w Tłuszczu

Starosta Wołomiński, Burmistrz Tłuszcza oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Tłuszczu zapraszają na prezentację Warsztatów Szkolnych przy ZS w Tłuszczu, która odbędzie się 20 marca 2014 r.Warsztaty Szkolne,  są nowoczesną bazą szkoleniową do nauczania treści praktycznych zawodu technik mechanik, mechanik pojazdów samochodowych i ślusarz.Nowo powstałe pracownie mechaniczne wyposażone  są w rekomendowane do nauki zawodu nowoczesne obrabiarki, urządzenia, przyrządy i sprzęt.

Inną propozycją jest pracownia fryzjerska, gdzie młodzież z technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich będzie wykonywała wszelkie zabiegi fryzjerskie, jakich zażyczą sobie goście. Poza propozycjami zawodowymi przygotowano występy artystyczne młodzieży z liceum ogólnokształcącego i rozgrywki sportowe. Każdy będzie mógł obejrzeć wyposażenie szkoły, porozmawiać z nauczycielami i uczniami a nawet wziąć udział w odbywających się zajęciach.

Szczególną propozycją będzie wykład przygotowany przez pracownika naukowego Politechniki Warszawskiej, z którą szkoła podpisała współpracę. Drugim z Partnerów obecnym na spotkaniu będzie również przedstawiciel Kolei Mazowieckich.

Zespół Szkół w Tłuszczu jest jedyną w Gminie Tłuszcz szkołą ponadgimnazjalną, która swoją ofertę rekrutacyjną kieruje do wszystkich Gimnazjalistów zarówno tych, którzy myślą przede wszystkim o zdobyciu zawodu, jak i tych, którzy chcą kontynuować naukę na studiach. Warte uwagi są tu wysokie wyniki absolwentów na egzaminie maturalnym i egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

Zaproszenie jest w szczególności kierowane do uczniów wraz z rodzicami i Dyrektorów Gimnazjów.

Opublikowano