Koncerty poświęcone Markowi Jackowskiemu

„Oprócz błękitnego nieba” – tytułem największego przeboju MARKA JACKOWSKIEGO zostały nazwane dwa koncerty poświęcone pamięci zmarłego w ubiegłym roku wielkiego polskiego Artysty.

 

Koncerty odbędą się 16 marca na scenie wrocławskiego klubu Anima. Miejsce i data są symboliczne, bo to właśnie w tej sali Marek Jackowski zagrał rok wcześniej swój ostatni w życiu koncert. W obu koncertach swój udział potwierdzili przyjaciele Marka i wokaliści, którzy wzięli udział w nagraniu Jego ostatniej płyty:

ANNA MARIA JOPEK

ANNA WYSZKONI

MACIEJ MALEŃCZUK

PIOTR CUGOWSKI

MUNIEK STASZCZYK

JANUSZ „YANINA” IWAŃSKI

MAREK RADULI

Album „Marek Jackowski”, który ukazał się w październiku 2013 roku, uzyskał już status Złotej Płyty, a koncerty we Wrocławiu będą połączone z wręczeniem tego trofeum obecnej na sali rodzinie Marka Jackowskiego oraz wokalistom, którzy zaśpiewali z Nim na tej płycie. Marek Jackowski był jednym z najwybitniejszych kompozytorów rockowych w historii polskiej muzyki.

Ten urodzony  11 grudnia 1946 roku w Starym Olsztynie Artysta skomponował ponad sto piosenek, z których więcej niż połowa stała się powszechnie znanymi przebojami. Był założycielem i liderem zespołu Maanam, tworzył legendarne grupy Osjan, Anawa, Vox Gentis, nagrywał też płyty pod własnym nazwiskiem. Do Jego największych solowych przebojów należą: „Oprócz błękitnego nieba”, „W życiu trzeba zawsze wolnym być”,  „Kochaj mnie i daj mi siebie”.

Z ostatniej solowej płyty, którą nagrał krótko przed śmiercią z zaproszonymi gośćmi, znane już są utwory „Deszcz” z Anną Marią Jopek, „Odnajdziemy się” z Anną Wyszkoni i „Ulica miłości”, którą Jackowski zaśpiewał razem z Muńkiem.

Koncerty „Oprócz błękitnego nieba” pamięci Marka Jackowskiego:16 marca 2014 r. godz.15.00 i 19.00, Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47.

marek-jackowski-oprocz-blekitnego-nieba-koncert_9810

Opublikowano