Skrzypek w weekend na dachu!

W najbliższy weekend w Teatrze Żydowskim nadarzy się okazja, by zobaczyć spektakl „Skrzypek na dachu”.

Zmienia się repertuar, będzie okazja, by zobaczyć kultowego kultowego „Skrzypka na dachu” – musical, którego główny motyw słyszał każdy. Nadal jednak nie każdy ten spektakl widział, dlatego Teatr Żydowski serdecznie zaprasza w weekend.

Światowej sławy musical swoją warstwą muzyczną jak i tematem zawierającym humanistyczne przesłanie przemawia do publiczności na całym świecie.

Za kanwę libretta posłużyła powieść Szołema Alejchema Dzieje Tewjego Mleczarza. Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności – żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.

Tytułowy Tewje jest ubogim mleczarzem, obarczonym pięcioma córkami, które chce wydać za mąż. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje raz po raz staje przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. Tymczasem do Anatewki dociera wiadomość o konieczności opuszczenia przez wszystkich Żydów miasteczka.

Najbliższe spektakle: 14 – 15 marca o 19:00, 16 marca o 18:00

Teatr Żydowski, pl. Grzybowski 12/16 w Warszawie. Bilety: 70 – 80 zł

Opublikowano