Mija 34. rocznica śmierci Anny Jantar!

Dzisiaj, 14. marca 2014 obchodzimy 34. rocznicę śmierci Anny Jantar. Piosenkarka to absolutnie gwiazda wielkiego formatu. Wielokrotnie nagradzana za twórczość. Do dzisiaj jest określana jako jedna z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej.

Jej artystyczny debiut na estradzie miał miejsce w 1971 roku. Dziewięć lat później zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej w Lesie Kabackim. Miała wtedy 30 lat. Osierociła córkę Natalię Kukulską.

Annie Jantar popularność przyniosły takie wielkie przeboje jak: „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „Tylko mnie poproś do tańca” oraz „Tyle słońca w całym mieście”. Tę ostatnią piosenkę w latach 90-tych zaśpiewała także Natalia Kukulska, która poszła w ślady matki.

Zresztą Natalia bardzo często w swojej twórczości odwoływała się do artystki. Dzisiaj także przywołuje jej pamięć. Na swoim profilu na Facebooku napisała: Można pokonać śmiertelność na wiele sposobów… Kilka dni temu na cmentarzu zaczepiła mnie pewna starsza pani: Witam, Pani Natalio. Tak obserwuję ile osób tu przychodzi, ile przystaje przy grobie Pani mamy wspominają, opowiadają. Muszę Pani powiedzieć – wiele życia wniosła Pani mama na ten cmentarz. Piękne, prawda?

Hity Anny Jantar śpiewa do dzisiaj cała Polska. A zatem pośpiewajmy:

 

Opublikowano