Angelina Jolie planuje kolejną operację! Chce obniżyć ryzyko raka do minimum!

W 2013 roku Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii, aby ustrzec się przed rakiem piersi. Aktorka zdecydowała się na tak odważną operację, bo badania potwierdziły, że ma ona gen, który aż w 87 procentach obciąża ją nowotworem.

Teraz Angelina Jolie w wywiadzie dla amerykańskiego „Entertainment Weekly” wyznała, że przygotowuje się do kolejnej operacji. Gwiazda nie podała szczegółów planowanego zabiegu. Ale można spekulować, że tym razem chirurgicznej interwencji zostaną poddane jajniki. A skąd takie podejrzenie? Aktorka już wcześniej mówiła, że genetyczne badania potwierdziły u niej również wysokie, bo aż 50 procentowe ryzyko raka jajników.

Po tej informacji Angelina Jolie również nie zastanawiała się długo. Chce zminimalizować możliwość zachorowania na raka do minimum. Nie chce cierpieć jak jej matka, która w wieku 56 lat zmarła na raka piersi. Zresztą niedługo potem na nowotwór jajnika zmarła kolejna bliska jej osoba – ciotka. Lekarze nie mają wątpliwości, że genetyczne obciążenie w przypadku Angeliny jest rzeczywiście duże.

Co myślicie o tak drastycznych metodach profilaktyki nowotworowej?

 

Opublikowano