BAJOWE NAJNAJE: „Kuchnia pełna niespodzianek”

W piątek, w ramach cyklu BAJOWE NAJNAJE, w Teatrze Baj premiera spektaklu „Kuchnia pełna niespodzianek”.

Przygotowywanie przyjęcia to bardzo pasjonujące zajęcie. Nie tylko dlatego, że za chwile przyjdą goście i będzie uroczyście. Zajęcie fantastyczne samo w sobie, po prostu wspaniała przygoda, bo kuchnia to niezwykły świat do odkrywania – wie o tym każdy maluch. Coś do czegoś dosypiemy, czegoś jeszcze dolejemy i dokładnie wymieszamy. Trochę czegoś rozsypiemy… po to, żeby było ładnie. Zajrzymy do kuchennej szuflady, w której kryją się skarby nie z tej ziemi, przedmioty wymagające najwyższej uwagi i natychmiastowego użycia. Zagramy na łyżkach, garnkach i miskach. Trzepaczki pójdą w ruch. Rzeczy, które żyją w kuchennych szufladach, nadają się nie tylko jako pomoce do gotowania i pieczenia, jest to sprawdzone i potwierdzone przez każde dziecko. Miski, łyżki, garnki, kubki, pokrywki, trzepaczki, pałki do ucierania itd. są tak interesujące, że można je studiować godzinami. Można coś do nich wsypać i zamieszać, i przesypać, i wysypać. Można też zrobić z nich orkiestrę.

Przedstawienie adresowane do najmłodszej widowni.

Reżyseria: Marta Gryko-Sokołowska

Obsada: Magdalena Dąbrowska/Marta Gryko-Sokołowska, Marek Zimakiewicz

W spektaklu zostały wykorzystane utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Clauda Debussy’ego oraz Charlesa Camilla Saint-Saënsa.

Najbliższe spektakle: 21 marca (premiera) o 17:00, 22 marca o 15:00, 23 marca o 15:00 i 16:30, 5 kwietnia o 15:00 i 16:30, 13 kwietnia o 15:00 i 16:30

Teatr Baj, ul. Jagiellońska 28 w Warszawie. Bilety: 30 zł (dorosły), 24 zł (dziecko)

Opublikowano