Bal Warszawski w PAŃSTWOMIASTO

W najbliższy piątek, pierwszy dzień wiosny, Teatr Pijana Sypialnia zaprasza na wyjątkowy spektakl, który porwie widownię… do tańca. Bal Warszawski to impreza w miejskim stylu oparta na wystawianym przez teatr Wodewilu Warszawskim.

Na parterze będzie okazja między innymi żeby pośpiewać stare warszawskie szlagiery i wygrać nagrody, pisząc toast na cześć swojej ukochanej dzielnicy Warszawy, a aktorzy odegrają tu premierowe scenki kabaretowe. Niektóre z nich powstały na podstawie między innymi zapomnianych tekstów Stanisława Wiecheckiego, autora uznawanego za kwintesencję warszawskości między innymi z uwagi na gwarowy styl jego twórczości. W planach jest również plebiscyt na Współczesną Syrenkę Warszawską. Będzie mógł nią zostać każdy, kto zgłosi swoją reformę zmieniającą Warszawę w miasto wiecznej zabawy. Publiczność dokona wyboru najciekawszej propozycji.

Piętro klubokawiarni zamieni się w przedwojenny dansing, w czasie którego będzie można nauczyć się tańców warszawskich, polki i walczyka, pod okiem choreografki Pijanej Sypialni. Tańcom będzie towarzyszyła muzyka na żywo, instrumenty charakterystyczne dla warszawskich orkiestr z tego okresu – akordeon, skrzypce i klarnet.

Wieczór poprowadzi kilkunastu aktorów Teatru, a widzów zabawiać będą postacie ze sztuki Wodewil Warszawski, która od ponad pół roku jest wystawiana przez Teatr. Będzie to rzadka okazja poznać dalsze losy między innymi Hańdzi Walczyk, Gagi Essler i Joanny Dark-Roomowskiej, czyli tych, którzy w spektaklu tworzyli warszawską bohemę artystyczną, ale też warszawskich cwaniaczków i gości z prowincji poznających miasto pełne muzyki, tańca i tajemnic.

 

21 marca od 20:00, PAŃSTWOMIASTO, ul. gen. Andersa 29 w Warszawie. Wstęp wolny

Opublikowano