Tory tramwajowe na Jagiellońskiej wyłączone z ruchu na dwa weekendy

Na dwa najbliższe weekendy, czyli 22-23 i 29-30 marca zostanie wyłączony tor tramwajowy na odcinku Jagiellońskiej, między Ratuszową a rondem Starzyńskiego. Linie tramwajowe 6, 18 i 20 zostaną skierowane na objazdy.

Linia 6 zamiast na rondzie Starzyńskiego skręcać w kierunku ul. Ratuszowej będzie skręcała w kierunku przeciwnym i dojeżdżając do pętli Żerań FSO.

Linia 18 nie będzie natomiast kursowała przez most Śląsko-Dąbrowski. Na pl. Bankowym pojedzie prosto Andersa, przez Międzyparkową i most Gdański wróci na swoją trasę.

Linia 20 z kolei zostanie skrócona. Tramwaje będą kursowały jedynie na trasie z Boernerowa do Koła. Pasażerowie „dwudziestki”, którzy będą chcieli dojechać dalej będą mieli zapewnioną przesiadkę na Kole do linii 23, która będzie w czasie dwóch najbliższych weekendów kursowała częściej.

Na trasę wyjedzie autobusowa linia zastępcza 509, dla której zostaną uruchomione dodatkowe przystanki na Ratuszowej-Zoo, Pl. Hallera, Golędzinów, Pimot, Batalionu Platerówek, Budzynskiej-Tylickiej i Dyrekcja FSO.

schemat

Opublikowano