ORLEN Warsaw Marathon już 13 kwietnia

Już 13 kwietnia wystartuje kolejna edycja ORLEN Warsaw Marathon. Narodowe Święto Biegania to rywalizacja na kilku dystansach. Organizatorzy przygotowali trzy trasy.

Najkrótszy dystans do pokonania będą mieli uczestnicy Charytatywnego Marszobiegu „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię”. Trasa liczy 4,6 km, a sama rywalizacja wystartuje 12 kwietnia. W tej konkurencji nie ma ani limitu wiekowego, ani ograniczenia czasowego, a udział jest bezpłatny.

Dla bardziej aktywnych uczestników przygotowano dystans 10 km. Tu uczestnicy muszą mieć ukończone minimum 16 lat, wpisowe wynosi 99 zł, a limit czasowy to 01h:40min:00s.

Najważniejsza konkurencja to oczywiście rywalizacja na dystansie 42,195 km. Zawodnik musi mieć ukończone 18 lat, uiścić opłatę wpisową w wysokości 139 zł i przede wszystkim zmieścić się w czasie 06h:00min:00s.

Wszyscy, którzy opłacą wpisowe otrzymają dodatkowo profesjonalny pakiet startowy od renomowanego dostawcy sprzętu sportowego, a także zaproszenie na Pasta Party!

Wiemy z całą pewnością, że w imprezie wezmą udział mieszkańcy Legionowa. Udało nam się porozmawiać z jednym z nich.

„Zgłosiłem się do Orlen Marathonu, bo chcę sprawdzić na co mnie stać. Biegam zupełnie amatorsko, dla podtrzymania dobrej kondycji. Impreza może być świetnym sprawdzianem. Będę brał udział w biegu na 10 km, pod taki dystans się przygotowuję. Jeszcze trochę za wcześnie na pełne 42 kilometry” – z uśmiechem przyznaje Pan Paweł Góra, mieszkaniec Osiedla Piaski.

Zgłoszenia trwają do 8 kwietnia, każdy może się zarejestrować poprzez portal orlenmarathon.pl

Opublikowano