PIT w Warszawie – Nawet bez meldunku

W Warszawie rozpoczęła się kampania informacyjna zachęcająca do płacenia podatków w stolicy. Jest ona skierowana do osób, które mieszkają i pracują w Warszawie, ale podatki odprowadzają w innych miejscowościach.

Stołeczny ratusz prowadzi działania zachęcające do rozliczania się w Warszawie już od kilku lat. Z tegorocznej odsłony kampanii pod hasłem „Rozliczaj i korzystaj. Nawet bez meldunku” mieszkańcy dowiedzą się m.in. o korzyściach płynących z odprowadzania podatków w stolicy, takich jak:

  • zniżki, ulgi i preferencje w ramach Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka,
  • dodatkowe punkty przy zapisywaniu dzieci do stołecznych przedszkoli i żłobków,
  • możliwość składania projektów w ramach budżetu partycypacyjnego i decydowania na co są przeznaczane pieniądze podatników

Dlaczego warto płacić podatki w Warszawie? To najprostsza forma inwestowania w swoją najbliższą okolicę, która nic nie kosztuje. W ubiegłym roku dochody miasta z PIT wyniosły ok. 3,7 mld zł – 1/3 rocznego budżetu stolicy. Za te pieniądze Warszawa może się rozwijać i dofinansowywać coraz nowocześniejszą komunikację miejską, rozbudowywać infrastrukturę, mogą działać szkoły, przedszkola i żłobki oraz instytucje kulturalne, takie jak teatry i muzea. To pieniądze z podatków pomogły wybudować np. Centrum Nauki Kopernik, most Marii Skłodowskiej-Curie, pozwoliły na zakup nowych autobusów, tramwajów i pociągów oraz budowę II linii metra.

Kampania będzie realizowana w miejscach, w których pojawiają się mieszkańcy. Praktyczne informacje na temat funkcjonowania miejskiego budżetu oraz formalności związanych z płaceniem podatków w Warszawie będzie można znaleźć m.in. w dzielnicowych Wydziałach Obsługi Mieszkańców, placówkach oświatowych, kulturalnych, sportowych, w komunikacji miejskiej. W kampanii wykorzystane zostaną ulotki, spoty, plakaty, ale również media społecznościowe.

Opublikowano