Agnieszka Grochowska: kolejna Polka w Hollywood!

Agnieszka Grochowska (Facebook / Official Fanpage)

Agnieszka Grochowska wystąpi w hollywoodzkim filmie „Child 44”. Aktorka zagra u boku Toma Hardy’ego i Gary’ego Oldmana.

Grochowska do amerykańskiego filmu dostała się w nietypowy sposób. Stworzyła w Polsce nagranie, które wysłała producentom. Pokonała w tym „wirtualnym” castingu kilka tysięcy innych aktorów.

Zrobiłam w studio zdjęcia próbne, które zostały zawieszone w internecie. Reżyser je obejrzał i zdecydował, że chciałby, żebym zagrała. Kiedy przyjechałam na zdjęcia, okazało się, że on pod wpływem castingu rozbudował scenę specjalnie dla mnie i że nagle mam bardzo dużo do grania. Bardzo miło to wspominam – powiedziała Agnieszka Grochowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Film „Child 44” jest ekranizacją powieści pióra Toma Roba Smitha. Polscy czytelnicy znają ją pod tytułem „Ofiara 44”. Zarówno książka jak i film opowiadają historię oficera KGB Lwa Demidowa, który wiedzie spokojne życie do czasu, gdy dowiaduje się, że jego przełożeni zamieszani są w seryjne zabójstwa dzieci. W rolę Lwa Demidowa wciela się Tom Hardy.

Agnieszka Grochowska po wizycie na hollywoodzkim planie filmowym porównuje warunki pracy polskich i amerykańskich ekip.

W USA zdjęcia do filmu powstają w cztery miesiące, a nie 30 dni. Ma się dużo więcej czasu. Na jedną scenę przypada cały dzień, a nie na przykład dwie godziny. To był jakiś niezwykły komfort pracy i fantastyczne doświadczenie. Moja rola jest bardzo mała, ale śmiałam się ostatnio, że nie można mnie wyciąć, bo pojawiam się w kluczowych scenach filmu. To było niesamowite doświadczenie, granie z tak wspaniałymi aktorami jak Tom Hardy i Noomi Rapace. Po prostu kompletny odjazd – wspomina aktorka.

Amerykańska premiera „Child 44” planowana jest na drugą połowę 2014 roku. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy polscy widzowie będą mogli obejrzeć hollywoodzką produkcję.

Opublikowano