R&B wiecznie żywy!

Podczas gdy wielu artystów skupia się na niekończącej się pogoni za międzynarodową sławą, 24-letni klasycznie wykształcony piosenkarz Sebastian Mikael, dopiero zaczyna swoją karierę, w sposób jaki inni marzą by móc zakończyć.

 

 

 

 

Utwór „Last Night”, który powstał w kooperacji z Wale, jest pierwszym singlem pochodzącym z gorąco oczekiwanego long-playa, a zarazem debiutu, który będzie nosić tytuł „Speechless”. Spokojna ballada w stylu R’N’B udowadnia, że ta muzyka jest wiecznie żywa i może zaskakiwać. Singiel szybko odniósł sukces, będąc coraz chętniej grywanym przez wiele radiostacji i dostając się do Top10 wielu playlist.

Po kliku latach doświadczenia Sebastian Mikael bardzo umiejętnie łączy różne style muzyczne z elementami rocka, R&B, pop i tworzy spójny pakiet, łączony dzięki unikalnemu brzmieniu jego akustycznej gitary.

Wokalista tak mówi o swoich piosenkach: „Czuję, że moja muzyka naprawdę ma coś do powiedzenia. Kiedy ludzie słyszą moją muzykę , chcę, żeby odnosili ją do swojego życia. Sposób w jaki odczuwam w środku moją muzykę jest zazwyczaj taki samo, jak to co ludzie czują , gdy słuchają moich piosenek. „

Urodzony w Szwecji i pochodzący z wielokulturowej rodziny (ojciec Szwed, matka Etiopka) Sebastian, został wychowany w zwykłej rodzinie, która chętnie wzbogacała swoje życie o muzykę. Chociaż nikt w rodzinie nie zajmował się profesjonalnie muzyką, wokalista odziedziczył pasję do muzyki od ojca oraz dzięki otaczającym go dźwiękom, poczuł inspirację do odkrywania, co kryje się za pojęciem „muzyki”.

To, co w dzieciństwie było jego hobby, przeistoczyło się w obsesję-kiedy tylko słyszał interesującą melodię w radiu chwytał po gitarę i naśladował usłyszaną melodię.

Opublikowano