Basen Narodowy – Akwen Narodowy

Dla wszystkich słowa „Basen Narodowy” kojarzą się tylko z nieszczęsnym meczem Polska-Anglia, kiedy nie można było przeprowadzić spotkania, ze względu na obfite opady i nasiąkniętą murawę.  Już za kilka miesięcy przestaną być to słowa, które budzą szyderczy uśmiech na twarzach wszystkich kibiców.

5, 6 i 7 września na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Halowy Puchar Świata w Windsurfingu. Zawody są częścią prestiżowego cyklu PWA World Tour.

Trzy tysiące metrów sześciennych wody, bo tyle będzie musiał pomieścić specjalnie przygotowany akwen wodny, porywy wiatru osiągające prędkość nawet 70 km/h i najlepsi windsurferzy na świecie – to wszystko, już wkrótce na płycie Stadionu Narodowego.

Na te zawody zostanie przygotowany basen o wymiarach 90m długości i 33m szerokości. Specjaliści wyliczyli, że napełnienie tego zbiornika wodą potrwa aż dwa dni. Jedna ze stron basenu będzie obstawiona 30 wiatrakami, które będą wytwarzały potężne podmuchy wiatru. To właśnie one umożliwią rywalizację.

Na Stadionie Narodowym pojawią się najlepsi w rankingu Professional Windsurfers Association, na czele z dziewięciokrotnym mistrzem świata, Australijczykiem Stevem Allenem. O punkty walczyć będą też Polacy, mają oni otrzymać cztery dzikie karty.

1 kwietnia rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

/Stadion Narodowy/

 

Opublikowano