Małgorzata Kożuchowska w ciąży nie zwalnia tempa! Będzie gospodarzem prapremiery musicalu o Papieżu!

Małgorzata Kożuchowska (Wikipedia)

Zupełnie niedawno kolorowa prasa podała, że Małgorzata Kożuchowska spodziewa się swojego pierwszego dziecka. Aktorka nie rezygnuje ze swoich planów zawodowych. Wciąż intensywnie gra w teatrze i na planie serialu. Teraz podejmuje się kolejnego, zgoła innego zajęcia – będzie gospodarzem światowej prapremiery włoskiego musicalu „Karol Wojtyła: historia prawdziwa”.

Nie kryłam nigdy, że Karol Wojtyła, Jan Paweł II był dla mnie bardzo ważną osobą, jeszcze kiedy byłam dzieckiem. W ważnych momentach mojego życia bardzo wyraźnie zaznaczał swoją obecność. Cieszę się, że Włosi wpadli na taki pomysł, żeby światową premierę zrobić w Krakowie – powiedziała Małgorzata Kożuchowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Spektakl po raz pierwszy będzie wystawiony właśnie w Krakowie 2 kwietnia 2014 roku, w dziewiątą rocznicę śmierci papieża Polaka. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego będzie go można oglądać do 4 kwietnia 2014. Z kolei warszawiacy musical zobaczą 8 i 9 kwietnia 2014 na warszawskim Torwarze. Następnie spektakl będzie wystawiany w Rzymie i kilkunastu włoskich miastach.

W postać Karola Wojtyły wcielą się aktorzy w różnym wieku. Dziewięcioletniego Karola zagra Alessandro Bendinelli, 20-letniego bohatera – Mike Introna oraz 50-letniego – Massimiliano Colonna. Muzykę do spektaklu stworzyła izraelsko-jemeńska piosenkarka Noa oraz włoski kwartet skrzypcowy Solis String Quartet.

 

Źródło: Newseria Lifestyle

Opublikowano