„Zabójca z lubieżności” i „Restart” w kinie Elektor

2 kwietnia w kinie Elektor kolejna odsłona cyklu Sztuka Dokumentu. Zobaczyć będzie można dwa filmy: „Zabójca z lubieżności” i „Restart”.

„Zabójca z lubieżności”

Film o ludzkim pożądaniu, perwersji i o ukrytych pragnieniach. To film o tym, że istotą człowieka jest przekraczanie granic, że jest w nas cicha fascynacja zabójcami. W filmie spotykają się ze sobą dwa intrygujące tabu: seks i śmierć. To historia spotkania Joachima Knychały śląskiego wampira, chyba najprzystojniejszego w historii polskiej kryminalistyki, oczekującego na wyrok śmierci seryjnego zabójcy na tle seksualnym a także Edwarda Kozaka, byłego dziennikarza telewizji, któremu w latach 80. sławę przyniosła książka Pamiętnik wampira – szczera rozmowa z wampirem. Seryjny morderca nadal fascynuje i intryguje Kozaka. Dziennikarz, który spisał jego wspomnienia zaraził się jego perwersją i pożądaniem. Co prawda nigdy nie posunął się do zabicia żadnej kobiety ale mimo upływu czasu i osiągnięcia wieku prawie siedemdziesięciu lat ciągle próbuje zdobywać kolejne kobiety i ten fakt uczynił celem samym w sobie. Widzimy człowieka samotnego, nieszczęśliwego, dla którego te specyficzne łowy są walką ze starością i śmiercią. Ów dziennikarz, wracając do dawnych czasów, do spotkania z wampirem, stara się jeszcze raz wykorzystać tę historię, mając nadzieję, że znów chociaż przez chwile będzie sławny.

„Restart”

Marek, Anna i Darek opuszczają właśnie zakłady karne po odbyciu długich wyroków. Różni ich niemal wszystko – wykształcenie, wiek, sytuacja rodzinna, wyznanie oraz środowisko, z którego się wywodzą. Łączy ich za to chęć odbudowania swojego życia i nadzieja na powrót do świata, który po wielu latach wydaje się trudny do zrozumienia, a czasami zupełnie obcy.

2 kwietnia o 19:00, Kino Elektor, ul. Elektoralna 12 w Warszawie. Bilety: 10 zł

Opublikowano