Piotr Głowacki został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego!

Piotr Głowacki (Facebook / Oficjalny profil Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego)

Statuetka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2013 powędrowała w ręce Piotra Głowackiego. Aktora nagrodzono m.in. za rolę w filmie „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa. Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego wyróżnia polskich aktorów, którzy wykazali się wybitną indywidualnością. W tym roku do tego grona dołączył Piotr Głowacki.

Zaskoczenie ogromne. Bardzo często używam słowa „zdziwienie”, tym razem doznałem tego na własnej skórze i wiem, jak niewypowiedziane jest to uczucie. Postać Zbyszka Cybulskiego jest inspirująca i ważna dla każdego aktora. W Polsce to on ma tylko i wyłącznie swoją nagrodę w takiej formie i od tak długiego czasu. To on jest na szczycie Olimpu polskiego aktorstwa. On był pierwszą totalną gwiazdą polskiego kina, tego nowoczesnego, tego artystycznego – powiedział Pior Głowacki agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wśród nominowanych byli także: Julia Kijowska, Dawid Ogrodnik, Magdalena Borus oraz Marta Nieradkiewicz.

Oprócz głównej nagrody w tym roku po raz pierwszy przyznano także Nagrodę Kapituły. To specjalne wyróżnienie trafiło do Agnieszki Grochowskiej. Jury doceniło aktorkę „za wybitną indywidualność artystyczną i cały dotychczasowy dorobek aktorski”. Warto nadmienić, że Agnieszka była już czterokrotnie nominowana do tej  nagrody.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznawana jest aktorom od 1969 roku. Pierwszym laureatem, do którego trafiła ta prestiżowa statuetka był Daniel Olbrychski.

 

Źródło: Newseria Lifestyle

Fot.: Piotr Głowacki (Facebook / Oficjalny profil Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego)

 

Opublikowano