Kolejna edycja akcji „Cały powiat czyta dzieciom” już w kwietniu!

Na terenie Powiatu Pruszkowskiego już w kwietniu rozpocznie się trzecia edycja akcji pod hasłem „Cały powiat czyta dzieciom”. Organizatorami przedsięwzięcia są Starosta Pruszkowski oraz Dyrektor Książnicy Pruszkowskiej, którzy zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do zaangażowania się w wydarzenie, mające trwać przez  kwiecień i maj 2014 roku.

 Inicjatywa jest godna uwagi, ponieważ w dzisiejszych czasach, kiedy czytanie książek powoli zaczyna zanikać, może wnieść wiele wartościowych doświadczeń w życie dzieci i młodzieży. Propagowanie czytania to szczytny cel, bowiem wiadome jest, że literatura wzbogaca wewnętrznie człowieka, stanowi niezmiernie ważny aspekt życia kulturalnego i społecznego. Głośna lektura publiczna jest także okazją do autoprezentacji i ułatwia nawiązywanie relacji społecznych.

Do akcji włączyły się biblioteki publiczne Powiatu Pruszkowskiego, które będą organizowały Dni Głośnego Czytania. Idea zostanie zakończona Wielkim Powiatowym Czytaniem, które odbyć się ma 25 maja podczas Powiatowego Dnia Rodziny.

Opublikowano