Liczba patroli rośnie. Od kiedy?

Znamy najnowsze dane dotyczące sytuacji drogowej w Polsce. Liczba kontroli wzrasta. Jak bardzo? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań serwisu Korkowo.pl

 Fotoradary to nie wszystko – kierowcy nie mogą zapominać, że porządku na drogach strzegą też policyjne patrole. Teraz jest ich nawet więcej niż było na początku 2014 roku. – Wyniki pomiarów wskazują, że liczba kontroli wzrastała stopniowo ze stycznia na luty a potem z lutego na marzec – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. – W styczniu 2014 liczba zgłoszonych kontroli oscylowała wokół 16 tys. Miesiąc później w lutym przekroczyła pułap 20 tys., natomiast w marcu zarejestrowaliśmy już przeszło 22 tys. patroli –dodaje Florkowska.

Podsumowując: w porównaniu z początkiem roku, liczba suszarek na ulicach Polski wzrosła o ok. 38%. Wygląda na to, że drogówka dobrze przygotowała się na wiosenne przebudzenie kierowców i motocyklistów. Nie od dziś wiadomo, że wraz ze wzrostem temperatur na drogach pojawia się wielu zmotoryzowanych podróżnych.

           Suszarki na drogach

Miesiąc

Liczba patroli

Relacja procentowa

styczeń

16 183

100%

luty

20 401

126 %

marzec

22 341

138%

                                                                         źródło: Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce między 1-27 stycznia, 1-27 lutego oraz 1-27 marca 2014.

Opublikowano