31 marca w Markach rozpoczyna się rekrutacja 5 i 6-latków do przedszkoli

Czas spędzony w przedszkolu stanowi bardzo ważny etap w rozwoju dziecka. Od dobrego startu zależy nierzadko cała dalsza edukacja malucha. To w tej placówce młody człowiek nawiązuje kontakty z innymi dziećmi i dorosłymi, musi odnaleźć się w nowej grupie rówieśników, a bywa, że i zawalczyć o swoją pozycję. W przedszkolu kształtuje się u malucha poczucie przynależności do grupy społecznej, uczy się on radzić sobie w różnych nowych sytuacjach.

Gdy zbliża się moment, kiedy nasze dziecko dorasta do etapu pójścia do przedszkola, warto je do tego przygotować, a odpowiednio wcześniej zrobić rozeznanie w różnych placówkach, by znaleźć taką, która wzbudzi nasze zaufanie, a maluchowi zapewni poczucie bezpieczeństwa.

W Markach rozpoczęły się spotkania informacyjne dla rodziców, którzy przygotowują się do zapisania swoich 5 i 6 letnich pociech do przedszkola. Podczas tych spotkań Burmistrz Miasta przedstawi nowe zasady rekrutacji na rok szkolny 2014/2015 dla dzieci urodzonych w roku 2009 oraz w drugiej połowie roku 2008.

Spotkania organizacyjne będą odbywały się przez cały tydzień o godzinie 18.00, codziennie w innej placówce:

31 marca – SP nr 4 przy ulicy Dużej 3

1 kwietnia – SP nr 2 przy ulicy Szkolnej 9

2 kwietnia – SP nr 1 przy ulicy Okólnej 14

3 kwietnia – SP nr 5 przy ulicy Wczasowej 5

4 kwietnia – SP nr 3 przy ulicy Pomnikowej 21

Opublikowano