Budżet partycypacyjny – trwa sprawdzanie projektów

Warszawiacy do budżetu złożyli 2236 projektów. Niektórzy z nich wysyłali swoje propozycje pocztą i dlatego jest ich więcej. Najwięcej, bo aż 333, złożyli mieszkańcy Mokotowa, jednak w przeliczeniu liczby projektów na 1000 osób na pierwszym miejscu są Włochy (ponad 3 projekty na jednego mieszkańca).

 Budżet partycypacyjny w liczbach

18 dzielnicowych Zespołów ds. budżetu partycypacyjnego, składających się w sumie z 370 osób, podjęło decyzję o podziale Warszawy na 63 obszary, w których można było składać projekty. Na ich realizację przeznaczono 26.237.266,00 zł.

13 projektów przygotowały osoby nieletnie; najmłodszy projektodawca ma 14 lat, najstarszy zaś – 92. Projekty opracowane przez osoby, które nie skończyły 18 roku życia dotyczyły modernizacji sal gimnastycznych i teatralnych w szkołach, organizacji przeglądu młodych talentów, biegu charytatywnego, a także budowy placu do jazdy wyczynowej na rowerze czy darmowego Internetu w dzielnicy.

Przez 7 tygodni przeprowadzono 174 dyżury konsultacyjne i jeden maraton pisania projektów. Łącznie to 587 godzin zorganizowanej pomocy, w trakcie której ponad 900 osób skonsultowało swoje projekty.

Obecnie trwa weryfikacja projektów przez pracowników urzędów dzielnic, która potrwa do 5 maja.

Opublikowano