Zmiany w pracowni ArtWilk

Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo” działająca na terenie gminy Brwinów i miasta Podkowa Leśna prowadzi nabory wniosków o dotację ze środków Programu Rozwoju Obszarom Wiejskim. Dzięki dotacji możliwa będzie rozbudowa galerii ArtWilk w Owczarni.

Rozbudujemy naszą galerię ze środków UE – małe projekty „Lider 3”. Właśnie otrzymaliśmy zezwolenie na budowę i ruszamy! – informuje Jerzy Wilk, właściciel pracowni malarstwa artystycznego z Owczarni. ArtWilk działa już od 1983 roku. Początkowo Jerzy i Maria Wilkowie głównie skupiali się na malarstwie (pejzaż, miniatura, martwa natura, kwiaty oraz architektura). Brali udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Ottawie, Warszawie, Hamburgu, Chicago, Frankfurcie, Mediolanie, Monachium, Klagenfurcie.

Inspiruje nas natura i piękne krajobrazy, dlatego nasza pracownia znajduje się w Owczarni , pośród przepięknych rezerwatów przyrody, blisko lasów i pól – wyjaśnia Maria Wilk. Małżeństwo artystów zainteresowało się także małą formą, rozszerzając twórczość o zdobnictwo. Dziś w pracowni ArtWilk można podziwiać m.in. krajobrazy polskie, które malowane są ręcznie na bombkach, wiosenne pejzaże na pisankach, obrazy oraz elementy wyposażenia wnętrz – świeczniki, serwetniki, kufry, tace, szafki, a także ręcznie malowana biżuteria z drewna.

Opublikowano