The And – Fade in Time

Zespół The And szykuje się do wydania płyty pod koniec wiosny. Zwiastunem albumu jest singiel „Fade in time”!

The And to charyzmatyczne trio, które przekuwa skomplikowane i wielopoziomowe koncepcje w namacalny twór. Świeża i pieczołowicie dopracowana przez Kusha elektornika dopełniana przez inteligentnie wyprowadzone brzmienie gitar Piotrka Rubika staje się idealnym fundamentem pod ciekawy wokal i linie Radka Rejsla.

 

Utwór „Fade in time”, właśnie został opublikowany w sieci i jest naszym typem na 1 singiel. To pierwsza publikacja od czasu gdy The And tworzył i działał jako duet. Dołączenie do zespołu Piotrka Rubika, który jest nie tylko świetnym gitarzytą, ale i kompozytorem, bardzo wpłynęło na warstwę muzyczną.

 

W styczniu 2013 The And jeszcze jako duet udostępnili za darmo swoj pierwszy mini album pt. BLACK EP (http://theand.bandcamp.com/).
Na scenie trio daje energiczny i zgrany performance. Maja za sobą masę koncertów na terenie całego kraju w tym supporty (Exemple, KAMP!, SBTRKT) oraz występy na antenie Czwóki i Planety FM. Obecnie piosenki The AND można usłyszeć na antenach Roxy, Trójki i Czwórki. Ciekawość tego co tworzyli muzycy przed nimi, sprawia, że chłopaki z The And czerpią pełnymi garściami z ogromnego bogactwa lat 80. i 90. Nieustanne poszerzanie  muzycznej świadomości pozwala im na kreatywne wybieganie w przyszłość. Pojedyncze elementy – z pozoru nieprzystające – łączą się i przenikają. Powstaje nowe, choć znajome. Z kolei starannie budowany wizerunek i współpraca z innymi utalentowanymi twórcami kreuje dla muzyki The And oprawę, która prowadzi widza i słuchacza w nieodkryte i zaskakujące zakątki wyobraźni.Poza nowym materiałem, który ma się ukazać na wiosne, zespół szykuję całkiem nową oprawę wizualną . 

W najbliższej  przyszłości zespół The And będzie podejmował się realizacji teledysku do piosenki „Fade in time”, która będzie promować drugą EPkę. Materiał na całą płytę jest w ostatniej fazie produkcji.  Reżyserią klipu ma się zająć Dawid Krępski, autor klipów Hey, MaRiny Łuczenko czy Fair Weather Friends., Brodki, Plastic. Ma także na koncie teledyski dla zagranicznych artystów, warto wspomnieć o nominacji do UKMVA (united kingdom music video awards) w kategori best pop music video 2 lata z rzedu oraz o nominacji w kategorii najlepsze zdjecia/teledysk na camerimage(jedyna reprezentacja polski) 2013 ( wsrod nominowanych byl David Fincher, David Bowie, Justin Timberlake etc.).

Opublikowano