Akcja „Naszpikowani Radością” po raz kolejny w Wołominie

W Wołominie po raz kolejny zorganizowano akcję pod hasłem „Naszpikowani Radością”, podczas której odbywa się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. 

Patronat Honorowy nad tą inicjatywą objęli Burmistrz Miasta Wołomin i Starosta Powiatu Wołomińskiego.

W przedsięwzięcie zaangażowała się Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, w której  dnia 6 kwietnia 2014 w godzinach 11.00-16.00 zorganizowana zostanie całe wydarzenie.

W przyjaznej atmosferze można będzie porozmawiać na temat oddawania szpiku kości, by rozwiać ewentualne wątpliwości, a potem wypełnić stosowny formularz i oddać się w ręce wykwalifikowanych pielęgniarek, pobierających krew.

Jak wiadomo, takie kampanie są niezmiernie ważne, bowiem dzięki nim można uratować wiele ludzkich istnień, a potencjalnych dawców przecież nic to nie kosztuje. Jednak trzeba przełamać pewne mity i ośmielić ludzi, aby brali udział w tego typu inicjatywach. Warto tu wspomnieć, że pobieranie szpiku nie jest niebezpieczne, polega na pobraniu próbki krwi. Organizatorzy wydarzenia zapraszają do przystąpienia do tych szczytnych działań, mających na celu wsparcie wielu potrzebujących ludzi. A rzecz działa się będzie już niebawem w wołomińskiej bibliotece.

Opublikowano