MKS Korona – Mazovia Bank: Amatorem być, gra lepsza niż wynik

W ostatni weekend marca siatkarki z MKS Korona – Mazovia Bank rozegrały kolejne dwa wyjazdowe turnieje, zamykając tym samym bardzo pracowity miesiąc.

Pierwszy turniej odbył się 29.03.2014r w hali GOSiR w Piasecznie, zaś drugi dzień później w Konstancinie. W Piasecznie spotkało się 7 żeńskich drużyn by walczyć o Puchar Prezesa LKS Perła Złotokłos, można było obserwować dziewczęta z klubów Sparta Warszawa, Piłka Na Hali, Perła Złotokłos, GLKS Nadarzyn, Żbik Pruszków i KKS Kozienice.

Siatkarki z Góry Kalwarii oddały tego dnia wszystkie mecze, lądując ostatecznie na siódmym miejscu w tabeli. Sobotnia forma Mazovianek była bardzo niewyrównana, mecze obfitowały w masę niewymuszonych błędów. Jednak były i pozytywne aspekty, znakomita gra rozgrywającej Justyny Wieszołek, zaangażowanie całego zespołu i powtarzające się wyjątkowo udane rozegrania zapowiadały walkę do samego końca. Zaznaczyć trzeba, że miejscami gra była znacznie lepsza niż uzyskany wynik.

Na wyróżnienie zasługuje postawa dziewcząt w meczach z gospodyniami, czyli  Perłą Złotokłos, oraz ze Żbikiem Pruszków, spotkania były bardzo zacięte i rywalizacja mogła zakończyć się na korzyść w obie strony, ostatecznie o wyniku rozstrzygnęły tie-break’i.

Na szczęście Mazovianki potrafiły się zmobilizować do walki i w niedzielę zwyciężyły w kolejnej kolejce Konstancińskiej Ligi Siatkówki. W pięknym stylu pokonały tego dnia drużynę SPS Konstancin (2:0) i Gosir Konstancin (2:0) i walczą aktualnie o awans na drugą pozycję w tabeli.

Aktualna klasyfikacja Konstancińskiej Ligi Siatkówki dostępna jest na stronie GOSiR.

/Fc Nikmark/

Opublikowano