Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w sumo

W niedzielę, 6 kwietnia, o godz. 10.00, w hali wawerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Poezji 5) odbędą się Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w sumo.

W zawodach wystartuje ponad 120 zawodników. To ostatni etap kwalifikacji przed Mistrzostwami Europy, które rozegrane zostaną w Warszawie. W mistrzostwach rywalizować będą mężczyźni i kobiety, reprezentujący 18 klubów z całego kraju. Zawodnicy klasyfikowani będą w różnych kategoriach wagowych – od 70 kg do kategorii open (powyżej 150 kg). 

Mistrzostwa Polski młodzieżowców kobiet i mężczyzn oraz seniorów i seniorek rozgrywane w Falenicy są ostatnim sprawdzianem przed planowanymi na koniec kwietnia Mistrzostwami Europy, które odbędą się również w hali przy ul. Poezji 5. 

Europejski turniej, który odbędzie się 26 i 27 kwietnia, pierwotnie przeprowadzony miał zostać na Krymie. Z uwagi na zaistniałą tam sytuację Europejska Federacja Sumo zmuszona była do zmiany miejsca rozgrywania mistrzostw. Po międzynarodowych konsultacjach okazało się, że w Europie jedynie Warszawa i UKS Fuks mogą w tak krótkim terminie zorganizować to wydarzenie sportowe. 

Mistrzostwa Polski młodzieżowców kobiet i mężczyzn oraz seniorów i seniorek współfinansowane są ze środków m.st. Warszawy. 

Wstęp na zawody dla publiczności jest wolny.

 

/UM Warszawa/

Opublikowano