Nowy singiel TORI AMOS “TROUBLE’S LAMENT”

Premiera nowego albumu UNREPENTANT GERALDINES 13 maja 2014

Światowe tournee po Europie, Ameryce Północnej i Afryce Południowej – maj – sierpień 2014

 

 

“Trouble’s Lament” to pierwszy singiel z nowego albumu Tori Amos Unrepentant Geraldines, którego premiera przewidziana jest na 13 maja br. Unrepentant Geraldines –utrzymany w stylistyces pop/rock to kolejny krok na przód dokonany przez jedną z najbardziej utalentowanych i wpływowych artystek swojej generacji.

“Trouble’s Lament” – pierwszy singiel z płyt, inspirowany jest południowym bluesem i stylistyką typową dla Johnny’ego Casha. „Ponieważ urodziłam się w Północnej Karolinie, Południe jest zawsze przy mnie obecne, gdziekolwiek się znajdę. Nie mogę się go pozbyć, ono jest w moim DNA. Nie wiem czy to sprawa genetyki, bo ze strony mojej matki pochodzę od wschodnich Czirokezów. Więc to rzeczywiście jest we krwi. To prawie tak, jakby ziemia mówiła do ciebie. I gdzie bym nie była, Południe wciąż mnie wzywa”… „Podoba mi się pomysł, że kłopot jest młodą kobietą… Często widzę ją w moich podróżach. I być może poznałam ją dawno temu, kiedy miałam dwadzieścia lat…”

“Począwszy od  2009 roku zaangażowałam się w produkcję trzech projektów, z których każdy był zrealizowane w odmiennym stylu” – mówi Amos. “Potrzebowałam odejść od współczesnego sposobu pisania piosenek. Potrzebowałam zrobić coś absolutnie innego”.  Właśnie te trzy różne projekty płytowe (Midwinter Graces, Night of Hunters, Gold Dust), po których nastąpił jeszcze jej pierwszy pełny projekt teatralny (The Light Princess), wytworzyły w tajemniczy sposób coś nowego. Z połączenia ambicji, pasji i wyobraźni powstał czternasty album studyjny Tori Amos Unrepentant Geraldines. Artystka stworzyłą pogodne melodie, zręcznie kojarzące się z kameralną muzyką pop czy baśniowych poematami w stylu soul.

Opublikowano