Twierdza Modlin kolejnym etapem LOTTO Poland Bike Marathon

Twierdza Modlin wraca do kalendarza LOTTO Poland Bike Marathon.

W sobotę 12 kwietnia, cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawita szósty raz z rzędu do Nowego Dworu Mazowieckiego, oddalonego od Warszawy o zaledwie 34 km. Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, znajduje się na mapie Poland Bike od samego początku.

Nowa będzie lokalizacja kolorowego miasteczka kolarskiego w Twierdzy Modlin. Start i meta wyścigów drugiego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon znajdą się w pobliżu Hotelu Royal, przy ulicy Szpitalnej 93 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Organizatorzy zapowiadają, że będzie to jeden z najciekawszych i najbardziej „górzystych” wyścigów w kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Sporo technicznych zjazdów i podjazdów. Będą przejazdy przez imponujące fortyfikacje Twierdzy Modlin. Każdy też będzie mógł zmierzyć się z „Wajsgórą”, wymagającym podjazdem w okolicach Modlina. Do pokonania będą malownicze szlaki w lasach wzdłuż Wkry i zapierające dech w piersiach urokliwe wąwozy w pobliżu Zakroczymia. Na trasie czekają również pofałdowane przestrzenie wokół lotniska w Modlinie.

Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: MAX (50 km – dwie rundy), MINI (25 km – jedna runda) oraz FAN (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego). Na terenie Miasteczka Poland Bike w pobliżu Hotelu Royal swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.00-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2000-2003, sektor II – rocznik 2004-2007)
11.15 – start dystansu FAN (7 km)
12.15 – ustawianie zawodników w sektorach (I-VIII) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 – start dystansów MAX (50 km) i MINI (25 km)
12.45 – start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
14.00 – dekoracja dystansu FAN i Mini Cross
15.45 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

Więcej na oficjalnej stronie Poland Bike

II etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 w Nowym Dworze Mazowieckim organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

fot. Zbigniew Świderski
/Poland Bike/

Opublikowano