Davis Cup w Warszawie

W piątek na warszawskim Torwarze wystartowała rywalizacja w kolejnej odsłonie Davis Cup. Tym razem przeciwnikiem naszej reprezentacji jest Chorwacja. Zawody rozgrywane będa do niedzieli.

Niestety piątek nie był dla nas szczęśliwy. Z dwóch zaplanowanych na ten dzień spotkań singlowych, oba przegraliśmy. Najpierw Michał Przysiężny przegrał Marinem Ciliciem, później Jerzy Janowicz również okazał się bezsilny i uległ Bornowi Coriciowi.

Pierwsze spotkanie Przysiężny – Cilić zakończyło sie wynikiem 1:6, 4:6, 4:6. 25 letni przeciwnik Michała, nie dał mu najmniejszych szans i zupełnie bez większego nakładu sił pokonał naszego reprezentanta.

Spotkanie Janowicz – Corić, to już inna historia. Pięciosetowy, zacięty pojedynek, zakończył się wynikiem 6:2, 2:6, 5:7, 7:5, 4:6. Obaj zawodnicy pokazali bardzo wysoki poziom gry, niestety, to Jerzyk popełniał więcej błędów, które wykorzystał Chorwat.

Chorwacja prowadzi zatem 2:0 i brakuje jej jeszcze jednego zwycięstwa by wygrać ten turniej.

Dziś szansę na powstrzymanie dobrej passy Chorwatów dostaną Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy rozegrają mecz debla z Marinem Draganja i Matem Paviciem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Bilety na Davis Cup w Warszawie dostępne są w kasach Torwar lub pod linkiem.

Opublikowano