Druga solowa płyta Janusza Panasewicza już w sprzedaży!

Materiały prasowe

25 marca 2014 roku odbyła się premiera nowej płyty Janusza Panasewicza„Fotografie”, drugiego solowego albumu lidera zespołu Lady Pank.

Płyta zawiera 10 utworów, do których w większości muzykę skomponował John Porter, produkcją zaś albumu zajął się Kuba Galiński. Piosenki, które znalazły się na krążku przygotowywane były dość długo, a okres pracy nad nimi zaowocował współpracą Panasewicza z Porterem, choć nie było to łatwe wyzwanie, jak mówi sam wokalista. Piosenki zamieszczone na najnowszym albumie są bardzo osobiste, każda w pewnym sensie opisuje jakąś historię muzyka lub kogoś mu bliskiego.

– Jestem z natury dość sentymentalny. Czasem to słychać w piosenkach moich oraz Lady Panku. Ciągnie mnie więc do tego, aby opowiadać historie osobiste. Pokazuje to bowiem, że nie tylko coś przeżyłem, lecz także moje otoczenie. Nie jest to związane z jakimiś pouczeniami dla innych. Chodzi tutaj o historie bliskich mi osób, z którymi się znam i mam kontakt na co dzień. Nowa płyta jest więc zapisem moich doznań na tę chwilę – wyznał artysta agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Janusza Panasewicza kojarzymy przede wszystkim z twórczością zespołu Lady Pank, z którym nagrał kilkanaście płyt oraz odbył wiele koncertów podczas wieloletniej współpracy. Na nagranie pierwszej solowej płyty zdecydował się kilka lat temu, pod tytułem „Panasewicz” ukazała się ona na rynku muzycznym w 2008 roku.

 

Źródło: Newseria Lifestyle

 

Opublikowano