Meta II etapu Tour de Pologne w Warszawie

3 kwietnia, poznaliśmy trasę 71. Tour de Pologne. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ponieważ przypada w 25. rocznicę wolnych wyborów w Polsce. Z tego powodu wyścig objęty został honorowym patronatem prezydenta Lecha Wałęsy. Na trasie kolarskiego biegu nie mogło zabraknąć Warszawy. 

Tegoroczna edycja wyścigu rozpocznie się spod bram Stoczni Gdańskiej. Z Gdańska kolarze pojadą do Bydgoszczy. II etap wyścigu wystartuje w poniedziałek, 4 sierpnia, w Toruniu a metę będzie miał w Warszawie. Na ostatnim odcinku trasy peleton pokona trzy specjalne pętle po stolicy. Długość etapu, który zakończy się w naszym mieście to aż 234 km. W Warszawie Tour de Pologne nie gościło od 2011 roku, choć w historii start lub meta etapu odbywała się w stolicy aż 92 razy.

Na dalszym etapie polskiego Touru będą Kielce, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Zakopane, Strbskie Pleso, Bukowina Tatrzańska i Kraków. Wyścig jest zróżnicowany, pierwsze odcinki są bardzo długie, płaskie i proste przeznaczone przede wszystkim dla sprinterów. Pozostałe dwa fragmenty biegu to bardzo wymagające etapy górskie. Część z nich odbywać się będzie na Słowacji. 71. Tour de Pologne zakończy 25-kilometrowa „czasówka” rozgrywana w Krakowie.

Trasa 71. Tour de Pologne:
·         3.08. – 1. etap: Gdańsk – Bydgoszcz (226 km)
·         4.08. – 2. etap: Toruń – Warszawa (234 km)
·         5.08. – 3. etap: Kielce – Rzeszów (180 km)
·         6.08. – 4. etap: Tarnów – Katowice (236 km)
·         7.08. – 5. etap: Zakopane – Szczyrbskie Jezioro (178 km)
·         8.08. – 6. etap: Bukowina Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska (174 km)
·         9.08. – 7. etap: Kraków – Kraków (jazda ind. na czas, 25 km)

Etap z Tarnowa do Katowic będzie poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku legendarnego kolarza Stanisława Szozdy.

/UM Warszawa/

Opublikowano