VI Konferencja „Wychowanie i edukacja w cyberprzestrzeni – szanse i zagrożenia” w Ząbkach

W Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Ząbkach dnia 9 kwietnia 2014 roku o godzinie 12.00 odbędzie się VI Konferencja pod hasłem „Wychowanie i edukacja w cyberprzestrzeni – szanse i zagrożenia”. 

Celem konferencji jest przybliżenie dyrektorom szkół i nauczycielom nieograniczonych możliwości wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie nauczania. Cyfrowa Szkoła otwiera szerokie perspektywy, stwarza całkiem nowe warunki kształcenia i  rozwoju młodych ludzi. Specjaliści prowadzący wykłady i warsztaty będą starali się przełamać ewentualne obawy, jak również pokażą pozytywne strony korzystania z technologicznych innowacji.

Podczas spotkania odbędzie się sykl wykładów, zaprezentowane zostaną także najnowsze materiały z zakresu cyfryzacji edukacji i bezpieczeństwa w sieci. Reprezentant MEN wprowadzi uczestników w tematy związane z kosztami finansowymi dotyczącymi cyfryzacji oraz zapozna z możliwościami pozyskania środków na Cyfrową Szkołę.

W programie konferencji przewidziane są warsztaty metodyczne, w czasie których poruszone zostaną takie zagadnienia, jak wykorzystanie tablicy interaktywnej w czasie lekcji, zajęcia z użyciem tabletu, praca w chmurze obliczeniowej i wiele innych.

Opublikowano